mouse_content

poradnik pakowania

 
Aby zawartość przesyłki odpowiednio zabezpieczyć należy pamiętać o poniższych zasadach:

 1. Zawartość musi być spakowana w nieuszkodzony karton (karton nie może być zgnieciony, poprzebijany, rozdarty, zamoczony itp).
 2. Zawartość paczki, nie może się stykać z kartonem (zawartość musi być odizolowana od ścian opakowania zewnętrznego i nie może się bezpośrednio stykać z innymi towarami wewnątrz opakowania).
 3. Zawartość musi zawsze być zabezpieczona poprzez owinięcie jej materiałem zabezpieczającym (folia bąbelkowa, papier pakowy, pianka PP - minimalna grubość warstwy ochronnej to 3 cm. z każdej strony).
 4. Zawartość nie może mieć swobody ruchu wewnątrz opakowania (wszelkie wolne przestrzenie muszą być wypełnione).
 5. Nic nie może wystawać z zamkniętego kartonu (po zamknięciu na ściankach kartonu nie mogą powstawać żadne wybrzuszenia, zagięcia itp. deformacje - karton musi mieć kształt sześcianu).
 6. Oryginalne opakowania producenta w większości przypadków są projektowane jedynie do transportu masowego na paletach lub w kontenerach i nie zabezpieczają zawartości w transporcie jednostkowym.
 7. Paczki są sortowane automatycznie, mogą spaść z wysokości ok. 60cm, więc odpowiednio zabezpiecz towar przed wstrząsem.
 8. Nie pakuj płynów ani materiałów żrących, a tym bardziej produktów typu ADR!!! Takie produkty mogą zniszczyć przesyłki innym wysyłającym.
 9. Niedopuszczalne jest łączenie razem dwóch i więcej kartonów - tworzenie tzw. sklejek.
 10. Ewentualna reklamacja może zostać odrzucona, kiedy okaże się że towar był nieodpowiednio zabezpieczony.

Poniżej przedstawiamy poradniki dobrego pakowania dotyczące różnych produktów. Jeżeli nie potrafią Państwo znaleźć swojego produktu poniżej, sugerujemy skorzystanie z metody uniwersalnej "BOX IN BOX".

Poradniki dobrego pakowania:

 1. Pakowanie ubrań
 2. Artykuły oświetleniowe
 3. Produkty szklane
 4. Tafle szkła
 5. Butelki
 6. Obudowa komputera
 7. Różne artykuły odporne
 8. Palety
 9. Metoda uniwersalna "BOX IN BOX".

Prawidłowe opakowanie jest gwarantem bezpiecznego przewozu towarów i podstawą do składania ewentualnych reklamacji. Jeżeli nie są Państwo przekonani czy opakowanie jest właściwe dla wysyłanych produktów, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia spotkania z pracownikiem działu bezpieczeństwa UPS, który doradzi odpowiednie rozwiązania.
Wszystkie powyższe "poradniki pakowania" zostały udostępnione dzięki uprzejmości firmy UPS Polska Sp. z o.o. i są jej własnością.

Copyright (c) 2010 paczkarnia.pl - tanie usługi kurierskie Wszelkie prawa zastrzeżone